24 godziny w epoce kamienia oraz na Antarktydzie – nowe tytuły
Seria edukomiksów 24 godziny… rozrasta się. Poznajcie nowe tytuły: 24 godziny w epoce kamienia oraz 24 godziny na Antarktyce. To nauka w formie przygodowej. Czytelnicy wraz z głównym bohaterem odwiedzają odległe miejsca, tym razem zarówno w przestrzeni jak również w czasie. Komiksy są świetnie narysowane i opowiadają całe mnóstwo interesujących faktów o odwiedzanym miejscu. To książki, które czyta się od początku do końca, jednym tchem. Otwierają młode głowy na to, co nieznane. Zachęcają do eksploracji. Pokazują piękno świata i jego możliwości.
24 godziny w epoce kamienia
Aby znaleść się w epoce kamienia czytelnicy przeniosą się w czasie o 20 000 lat. Ich przewodniczką będzie Auri. Spędzając z nią 24 godziny, dowiemy się jak nasi przodkowie rozpalali ogień, wytwarzali narzędzia oraz zbierali rośliny. Jak również jak polowali oraz tworzyli malunki ścienne. Niezwykle ciekawe były dla mnie informacje o właściwościach roślin, barwnikach używanych do malowania, jak również sposób odmierzania czasu. W epoce kamienia nie było nudy, za to dużo pracy w zgodzie z naturą.
na Antarktydzie
24 godziny na Antarktydzie to zupełnie inna historia. Współczesna. W surowym mroźnym klimacie, gdzie zimą zamarza chluśnięta woda ze szklanki. Przewodnikiem w tej komiksowej opowieści jest młoda mechaniczna Vivi. Jest złotą rączką. Naprawia wszytko, co wymaga naprawy. Towarzysząc Vivi poznajemy stację Rothera oraz nieco historii na temat pokojowego kontynentu i Układu Antarktycznego z 1959 roku. Czytelnicy będą mogli przeżyć zwykły, niezwykły dzień z życia pracowników na stacji. Poznać zwyczaje, potrzebny do wypraw ekwipunek jak również zwierzęta mieszkające w tej zimnej krainie. Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego nurkowie schodząc pod lód zawsze wyrąbują dwa otwory w lodzie albo jak wygląda toaleta na polu lodowym, zajrzyjcie do komiksu na Antarktydzie.
Jak możecie zobaczyć na zdjęciach powyżej, ilustracje są fajnie pomyślane, kolorowe jak również pełne detali. Postacie z charakterem, z humorem opisują swoją codzienność. Jest zabawnie, co sprzyja nauce. Na końcu każdej z książek znajduje się słowniczek pojęć.
Edukomiksy z serii 24 godziny w lub też na to fajny prezent dla wszystkich, ciekawych świata dzieci.
Cała seria na stronie wydawnictwa Wilga – TUTAJ. Link do recenzji dwóch pierwszych tytułów w Dżungli jak również w Kosmosie – TUTAJ.
24 godziny w epoce kamienia, Lan Cook, wydawnictwo Wilga, 64 strony, wiek 9+
24 godziny na Antakrktydzie, Andy Prentice, wydawnictwo Wilga, 64 strony, wiek 9+