Książki wyszukiwanki dla dzieci
Mam dziś przyjemność pokazać Wam nasze dwie książki wyszukiwanki: Gdzie jest Lama? oraz Świat Dinozaurów. Są to tak zwane kartonówki, pełne niesamowitych ilustracji, szczegółów i kolorów, gdzie dzieci, ale też dorośli wyszukują przeróżne zadane przedmioty. Takie książki sprawdzają się świetnie w czasie podróży i na wszelkich wyjazdach wakacyjnych. Można do nich wracać co jakiś czas, bo mnogość rysunków i zadań sprawia, że zabawę można powtarzać wielokrotnie. To książki dla prawdziwych bystrzaków!
Gdzie jest Lama?
We wnętrzu książki Gdzie jest Lama? czeka na dzieci prawdziwa fiesta pomysłów i barw.
„Do stada lam zamieszkujących peruwiańskie Andy dotarły słuchy, że świat oszalał na ich punkcie! Zadowolone z takiego obrotu sprawy ciekawskie zwierzaki postanowili wyruszyć w niesamowitą podróż, a przy okazji spotkać się z fanami”.
Tak oto, dzieci ruszają w przygodę, towarzysząc dziesięciu lamom: Beatriz, Eduardo, Rosa, Luis, Elena, Carlos, Daphne, Ricardo, Nelly, Hector. Każda inna, każda z charakterem. Na aż siedemnastu planszach trzeba będzie je odnaleźć. Dzieci będą szukać na przykład w Dżungli w Kambodży, w Indyjskim Pałacu, na Festiwalu Muzycznym, w Lunaparku czy w Gorących Źródłach. Przyznam, że w tłumie postaci, w które obfitują rysunki, naprawdę trudno jest odszukać każdą z dziesięciu lam. Ta książka wyszukiwania to wyzwanie.
Na końcu książki znajdują się odpowiedzi do każdego z rysunków plus dodatkowa zagadka. Świetny, zaskakujący pomysł. Zajrzyjcie do wnętrza.
Świat Dinozaurów
Z kolei książka Świat Dinozaurów towarzyszy nam już dosyć dugo, bo od kilku dobrych lat. Ze względu na tematykę i stylistykę przeznaczona jest dla młodszych dzieci. Rysunki są mniej skomplikowane, jest przejrzyściej niż w wersji lamowej, ale nadal ciekawie. Wierzcie mi, wracamy do niej.
„W prehistorycznym mieście Głazopolis dużo się dzieje, od niesamowitych wyścigów w głazomobilach, albo wesołej głazoimprezy, po popołudniowe zakupy w głazomarkecie. Na każdej stronie znajdują się kółeczkach niezwykłe przedmioty i postacie….”.
Tym razem dzieci do zabawy w szukanie mają jedenaście dwustronicowych ilustracji. Z boku każdej z jedenastu stron są w czytelny sposób ułożone elementy do odszukania. Elementy są różne, a w sumie jest ich aż 1001, „można bawić się godzinami”. Przykładowe kilka z nich, to: pochodnie, kości, pędzle, dinozaury, puszki farby, drabiny, odciski dłoni, motyle i tak dalej i tak dalej … dużo tego. W Świecie Dinozaurów oprócz szukania są jeszcze inne zadania: szukanie różnic, rysowanie dinozaura czy łączenie kropek.
Dlaczego warto sięgnąć po „Gdzie jest Lama?” oraz „Świat Dinozaurów”?
Obie książki wyszukiwanki są starannie wydane, w twardej niemal niezniszczalnej oprawie. W środku połyskujący, bardzo dobrej jakości papier. Niebanalne ilustracje i pomysły oraz piękne kolory to wielki atut obu książek. Książki wyszukiwarki to nie tylko dobra zabawa. To również ćwiczenie umysłu i spostrzegawczości oraz świetny trening koncentracji. Spróbujcie. Zachęcam.
Bardzo lubię książki wyszukiwanki i czas zabawy we dwoje. W chwilach kiedy specjalnie na nic nie mamy ochoty, książki wyszukiwanki sprawdzają się u nas w stu procentach. Książki te przede wszystkim bawią dzieci, ale nie tylko. Ćwiczą umysł, uczą spostrzegawczości i są treningiem koncentracji. Spróbujcie. Zachęcam.
Gdzie jest Lama?, ilustracje Paul Moran, tłumaczenie Ewa Kleszcze, Kapitan Nauka, wiek 5+
Świat Dinozaurów, praca zbiorowa, wydawnictwo rea, 32 strony, wiek 3 – 5 lat