Miś na Czas
3 - 5,  6 - 8,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Emocje i Obyczaje

Miś na Czas – o tym jak nauczyć się punktualności

Miś na Czas to książka niebanalna z fantastycznymi ilustracjami dla dzieci w wieku od pięciu lat. To historia o tym jak nauczyć się odczytania zegara, aby być punktualnym i na Czas! W zakręconą postać, która nie zna dnia ani godziny i zawsze się spóźnia, wciela się miś. Członek rodziny, która w związku z misiową nieznajomością czasu, żyje w ciągłym galimatiasie i podpada w tarapaty.

Książkę wydano w dużym formacie co sprawia, że dobrze się ją czyta, a jeszcze lepiej ogląda. Pomimo ciągłego „bałaganu oraz mętliku” na ilustracjach jest przejrzyście. Mały czytelnik nie pogrąży się w chaosie. I choć wydaje się, że misiek jest nie do okiełznania, rodzina znajdzie na niego radę. Ciekawi?

Miś na czas

To artystyczna książka obrazkowa dla dzieci podejmująca temat punktualności ale również zachowania balansu w codziennych obowiązkach. Skąd bierze się chaos, ciągły pęd oraz kłopoty miśka? Otóż z nie znajomości godzin na zegarze! Przez to właśnie misiek podpada w ciągłe tarapaty. Za późno wstaje i ucieka mu autobus. Spóźnia się do szkoły i na obiad w stołówce. Jest zmęczony, smutny oraz głodny. Ogólnie mówiąc nie radzi sobie. A jego rodzina ponosi odpowiedzialność za jego wybryki. Do czasu.

Miś musi nauczyć się godzin. W tym sęk! Więc w sobotę go nauczę. Zrobię to, choćbym pękł! – mówi tata.

I oto rozpoczyna się trudna lekcja liczenia. Głowa miśka pęka z natłoku wiedzy, ale w końcu … Jesteście ciekawi czy miś zostanie asem liczenia? I jakie będę konsekwencje jego skrupulatnego wykorzystywania czasu? Czy nowy zegarek i notes zaprowadzą harmonię w życiu misia? Przeczytajcie z dziećmi i znajdźcie odpowiedzi. To ciekawa historia z puentą.

Powiem szczerze, że Miś na czas zaskakuje nas na koniec. W jaki sposób nie zdradzę.

Jak już wspomniałam to książka obrazkowa w dużym formacie. Zakręcona szata graficzna, zwariowane ilustracje w ograniczonej kolorystyce są ciekawym doznaniem artystycznym i tworzą unikatowy klimat.

Czasami przeszkadzał mi brak rymów, tam gdzie jak mi się zdawało powinny one być. Jednak całość kompozycji jak również niesiony w treści przekaz wynagradza te momenty.

Książka została wydana w ramach projektu #TataTeżCzyta. 

W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czyta Mateusz Damięcki.

Miś na Czas, Jean-Luc Fromental, ilustracje Joelle Jolivet, tłumaczenie Justyna Bednarek, wydawnictwo Tatarak, 48 stron, wiek 5+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *